Вчені визначили, що лляна тканина здатна пригнічувати патогенну мікрофлору, такий собі приємний антисептик. Срібло також є антисептиком надає дезінфікуючі дії на мікроорганізми. Але якщо потрібно провести додаткову дезінфекцію постільної білизни від кліщів, жителів і т. п. можна скористатися новинками в світі дезінфекції, наприклад дезинфікуючим засобом, який застосовується для білизни, посуду, кухонних поверхонь - ДДМ ЕКО дезінфікуючий Засіб не належить до категорії горючих і вибухонебезпечних. Засіб біологічно розпадається, Робочі розчини засобу ДДМ ЕКО класифікуються як безпечні для здоров'я людей згідно Європейським директивам 1999/45/ЄС 67/548/ЄЕС.
Цей пристрій був сконструйований ще у 2012 році вченими з Каліфорнії. Основна його мета допомогти рухатися нижнім кінцівкам (після перенесених травм, коли самостійний рух більше неможливий).
Працює на основі енцефалограми(людина одягає міні-електроенцефалограф на голову) з якого імпульс надходить на міні комп’ютер, розміщений в протезі, а той в свою чергу подає команду для руху самого протезу. Тобто людина починає думати, що вона робить крок, а потім завдяки вищеперерахованій методиці протез сам починає рухатись.
У 2015 році нейробіологами з Японії був створений незвичайний винахід, завдяки якому люди, які втратили зір можуть компенсувати ці відчуття використовуючи даний пристрій.
Ця інновація представляє собою міні-чіп, який імплантують у мозок в особливу ділянку. В це неможливо повірити, але чіп подає особливу інформацію до різних ділянок мозку, завдяки чому людина без зору може повністю орієнтуватися в просторі. Вчені не розкрили всіх секретів, яким чином дійсно працює цей пристрій, але зауважили, що завдяки ньому у людини з’являється нове внутрішнє бачення реальності.
В 2014 році в ході довгих експериментів вченим нарешті вдалося виростити штучну сітківку та створити очі з індукованих плюрипотентних стовбурових клітин. Але такі штучні очі могли перебувати у людини не довгий час і відбувався процес відторгнення та ін. Тому було вирішено створити особливі окуляри, до яких встановлювали спеціальні міні-камери, а в саме око встановлювали матрицю з електродами.
Камери сприймають образи і перетворюють їх в електричні сигнали, які надходять на ці матриці. Потім візуальні сигнали надсилаються через оптичні нерви прямо в мозок. І вже в ньому пацієнт бачить їх, як спалахи світла та може розпізнавати контури предметів. Таким чином абсолютно сліпа людина може знову повернути собі частину зору.
У 2014 році вчені з Гарвардського університету розробили особливий медичний клей, який під впливом УФ швидко допомагає створювати дуже герметичний та акуратний шов та може використовуватися під час оперативних втручань на внутрішніх органах.
У 2016 році вченим з Массачусетського інституту та Гарвардського університету вдалося завдяки спільним зусиллям створити штучну шкіру. Складається така шкіра з особливого виду полімеру, який пропускає повітря. Наноситься тонким шаром, та може перебувати на тілі цілодобово, при цьому потрапляння вологи для неї абсолютно безпечне і не викликає її пошкодження.
Як бачимо інноваційні технології дійсно вийшли на новий рівень та значним чином можуть покращувати людське життя.
Источник: https://medprosvita.com.ua